Kremienok – detský folklórny súbor z Bratislavy

V Kremienku tancujú deti vo veku od 5 do 16 rokov. Počas 25-ročnej histórie sa na pódiách vystriedali už tri generácie detí. Repertoár súboru je založený na autentickom folklóre z oblastí Terchovej, Myjavy, Horehronia a iných kútov Slovenska. Tanečné a spevácke čísla sú doplnené veselými hrami, prekáračkami a inými scénkami zo života detí na vidieku v minulosti. Umenie malých i väčších detí obdivujú diváci na celom Slovensku i v zahraničí.

čítať viac >>

KONKURZ do súboru

01. 10. 2020

Vzhľadom na aktuálnu situáciu v súvislosti so šírením pandémie Covid 19 a prijatých opatrení rušíme konkurz predbežne plánovaný na október tohto roku a presúvame ho na budúci rok.

 

Celý text >>


2% z dane pre Kremienok

17. 02. 2020

Opäť je tu možnosť rozhodnúť o použití 2 % svojich daní.
Jednou z ponúkaných možnosti je aj náš a váš detský folklórny súbor Kremienok. Združenie Detského folklórneho súboru Kremienok bolo pre tento účel zaregistrované v registri prijímateľov 2% zaplatenej dane. Budeme veľmi radi, ak sa rozhodnete práve pre náš detský folklórny súbor.

Celý text >>


Zájazd do Talianska

22. 06. 2019

V júni sa kremienkáči zúčastnili na medzinárodnom folklórnom festivale v talianskom Lido di Jesolo. A neboli tam po prvý krát. Na základe pozitívnej skúsenosti sa na rovnaký festival a miesta vrátili po siedmych rokoch, kedy sa festivalu zúčastnili po prvý krát.

Celý text >>


30.výročie súboru

31. 05. 2019

Kremienok oslávil v prvej polovici tohto roku 30 výročie od svojho vzniku. V januári sa uskutočnili dve premiérové galapredstavenia, aj za účasti bývalých členov súboru, a v máji sa konala repríza galaprogramu.

Celý text >>


MFDFS Bratislava 2018

09. 07. 2018

Na záver sezóny 2017/18 sa kremienkáči zúčastnili na 21. ročníku medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov (MFDFS) v Bratislave. Festivalový program je každoročne rozplánovaný od štvrtka do nedele. Napriek tomu, že sa kremienkáči zúčastnili len piatkového programu, zažili toho naozaj dosť. 

Celý text >>


Náhodná fotka

Naše hudobné CD

Vypočujte si ukážky piesní, ktoré naspievali naše deti! Hudobné CD „Kremienok“ si môžete objednať na dobierku. Viac >>

Podporovateľ

erb BSK