Zoznam noviniek

KONKURZ do súboru

01. 10. 2020

Vzhľadom na aktuálnu situáciu v súvislosti so šírením pandémie Covid 19 a prijatých opatrení rušíme konkurz predbežne plánovaný na október tohto roku a presúvame ho na budúci rok.

 

Celý text >>


2% z dane pre Kremienok

17. 02. 2020

Opäť je tu možnosť rozhodnúť o použití 2 % svojich daní.
Jednou z ponúkaných možnosti je aj náš a váš detský folklórny súbor Kremienok. Združenie Detského folklórneho súboru Kremienok bolo pre tento účel zaregistrované v registri prijímateľov 2% zaplatenej dane. Budeme veľmi radi, ak sa rozhodnete práve pre náš detský folklórny súbor.

Celý text >>


Zájazd do Talianska

22. 06. 2019

V júni sa kremienkáči zúčastnili na medzinárodnom folklórnom festivale v talianskom Lido di Jesolo. A neboli tam po prvý krát. Na základe pozitívnej skúsenosti sa na rovnaký festival a miesta vrátili po siedmych rokoch, kedy sa festivalu zúčastnili po prvý krát.

Celý text >>


30.výročie súboru

31. 05. 2019

Kremienok oslávil v prvej polovici tohto roku 30 výročie od svojho vzniku. V januári sa uskutočnili dve premiérové galapredstavenia, aj za účasti bývalých členov súboru, a v máji sa konala repríza galaprogramu.

Celý text >>


MFDFS Bratislava 2018

09. 07. 2018

Na záver sezóny 2017/18 sa kremienkáči zúčastnili na 21. ročníku medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov (MFDFS) v Bratislave. Festivalový program je každoročne rozplánovaný od štvrtka do nedele. Napriek tomu, že sa kremienkáči zúčastnili len piatkového programu, zažili toho naozaj dosť. 

Celý text >>


Vianočné vystúpenie

07. 01. 2018

Kalendárny rok 2017 kremienkáči ukončili vianočným vystúpením v rodinnej atmosfére priamo v telocvični školy sv. Vincenta de Paul. Pre viac ako tridsať novoprijatých detí to bolo premiérové vystúpenie. Súčasťou vystúpenia bolo aj tradičné vzájomné obdarovávanie sa detí malým darčekom a tiež spoločné pohostenie svojpomocne pripravené rodičmi. 

Celý text >>


Zájazd do Grécka

09. 07. 2017

Na prelome mája a júna sa kremienkáči vybrali na medzinárodný detský folklórny festival do gréckeho Hanioti, v časti Chalkidiky. Nakoľko ubytovanie bolo zabezpečené bezprostredne na pláži, mohli si všetci okrem večerných koncertov vychutnať príjemné grécke slnko a more. Z domácich špecialít asi najviac zabodoval gyros.

Celý text >>


Deň Slovenska v St.Pöltene

18. 12. 2016

V previanočnom čase kremienkáči prijali pozvanie honorárneho konzulátu a slovenského inštitútu vo Viedni a v sobotu 10. decembra svojim programom spestrili vianočné trhy v rakúskom St.Pöltene. Ich vystúpenie bolo súčasťou Dňa Slovenska, ktorý bol vďakou magistrátu mesta za darovanie vianočného stromčeka zo Slovenska.

Celý text >>


Zájazd do Prahy

15. 07. 2016

Školský rok a tanečnú sezónu zakončili kremienkáči zájazdom do "stovežatej" Prahy. Okrem samotného festivalu si mohli vychutnať prehliadku Starého mesta a jeho najznámejších turistických atrakcií, ale aj nádhernú ZOO. 

Celý text >>


Zájazd do Belehradu

12. 06. 2016

Tohtoročnú zájazdovú sezónu kremienkáči otvorili zájazdom do srbskej metropoly - Belehradu. Počas dvoch festivalových dní deti okrem vystúpení absolvovali aj prehliadku centra Belehradu a pevnosti Kalemegdanu. Samozrejme nechýbali ani deťmi obľúbené nákupy v obchodnom centre. 

Celý text >>


Letné akcie

05. 10. 2015

Horúce letné prázdninové dni si kremienkáči sprestrili hneď dvomi zaujímavými akciami. Na prelome júla a augusta to bolo celoslovenské stretnutie mládeže P15 v Poprade a v auguste 20.ročník folklórneho festivalu Hontianska paráda v Hrušove.

Celý text >>


Zájazd do Španielska

06. 09. 2015

V dňoch od 19. do 28.6.2015 sa kremienkáči zúčastnili na medzinárodnom folklórnom festivale „Alegria“ v španielskom meste Calella, na krásnom pobreží Costa Brava, asi 50 km od Bracelony. Počas troch festivalových koncertov sa na pódiu predstavili folklórne súbory z Ukrajiny, Lotyšska, Litvy, Estónska Macedónska, Rumunska, Grécka, Portorika, Turecka a Iránu.

Celý text >>


spoločné vystúpenie s DFS Viganček

12. 07. 2015

V polovici mája sa uskutočnilo spoločné vystúpenie detských folklórnych súborov Kremienok a Viganček, ktoré nadviazalo na podobné podujatie v Košiciach zhruba pred rokom. Celý večer sa niesol v duchu priateľskej až rodinnej atmosféry.

Celý text >>


MFF Východná 2014

04. 09. 2014

Letné zájazdové aktivity kremienkáči zavŕšili účasťou na jubilejnom 60.ročníku MFF vo Východnej. Súbor mal možnosť účinkovať hneď v troch programoch. V piatok sa na malej scéne predstavili najstaršie dievčatá so spevmi z Gemera a v sobotu najmenší chlapci z hrami zo Soblahova. V nedeľu v rámci detského programu súbor vystúpil na hlavnom javisku s dvomi tancami, tancom menších detí z Myjavy a najnovším tancom z Kubrej pri Trenčíne.

Celý text >>


Zájazd do Chorvátska

16. 07. 2014

Pokračovaním cestovacích aktivít Kremienku bolo tentokrát Chorvátsko a konkrétne festival v Zahrebe. Súbor mal možnosť prezentovať slovenský folklór okrem iného aj v nádhernej koncertnej sále "Vatroslav Lisinski", spolu s ďalšími detskými folklórnymi súbormi z Bulharska, Rumunska a domáceho Chorvátska. Veľkým zážitkom bola aj prehliadka historicekj časti mesta Zahreb.

Celý text >>


Zájazd do Košíc na Tri Hôrky

29. 06. 2014

Posledný májový víkend kremienkáči vyrazili na "ďaleký" východ do Košíc. Počas svojho pobytu absolvovali dva výchovné koncerty pre deti základných a materských škôl vo Valalikách. Taktiež absolvovali dva večerné koncerty. Jeden spoločne s DFS Viganček a druhý spolu s FS Kalvárčan a DFS Kalvárček, ako súčasť osláv piateho výročia príchodu saleziánov na sídlisko Tri Hôrky.

Celý text >>


25.výročie súboru

12. 02. 2014

V polovici januára 2014 uviedol detský folklórny súbor Kremienok z Bratislavy premiérový program „Zavrť sa mi dievča“, pri príležitosti 25.výročie od svojho založenia. Takmer trojhodinové vystúpenie si počas dvoch dní pozrelo asi 800 divákov a obsahovalo tanečné a spevácke čísla z viacerých regiónov Slovenska.

Celý text >>


Zájazd do Macedónska

15. 07. 2013

Takmer v rovnakom čase ako pred rokom sa kremienkáči opäť vydali na cesty. Ich kroky viedli k brehom nádherného Ochridského jazera, do mesta Ochrid a Struga. V oboch mestách sa konali festivalové sprievody a vystúpenia všetkých zúčastnených súborov z 9 krajín Európy v rámci medzinárodného detského folklórneho festivalu "Lake postcard 2013".

Celý text >>


Vianočné trhy

07. 01. 2013

Koniec kalendárneho roka 2012 Kremienok zavítal na Staromestské vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí, kde svojim tancami, spevom a najmä pásmom vianočných kolied spríjemnil predvianočnú atmosféru bratislavčanom a návštevníkom

Celý text >>


Vinobranie v Rači

17. 09. 2012

Prvé vystúpenie v novej tanečnej sezóne Kremienok odtancoval na vinobraní v Rači. Vystúpenie bolo premiérové pre viacero nových členov súboru. Pekné a teplé počasie prilákalo mnoho divákov, ktorí si počas hodinového programu mohli pozrieť známe tance a spevy v nových obsadeniach.

Celý text >>


Sústredenie v Modre-Dubovej

20. 08. 2012

Začiatok augusta trávili deti z Kremienku na chate Fúgeľka v Modre-Dubovej, kde sa konalo každoročné sústredenie súboru. Počas 5 dní (utorok 7.8. až sobota 11.8.) prežili deti spolu s vedúcimi úžasný čas, naplnený nielen nácvikmi, ale aj "celotáborovou" súťažou v zmiešaných družstvách, večernými diskotékami, karnevalom a spoločnou svätou omšou priamo v priestoroch chaty.

Celý text >>


Zájazd do Talianska

24. 06. 2012

Predposledný júnový týždeň kremienkáči vycestovali do talianskeho Lido di Jesolo, kde sa zúčastnili IV. ročníka medzinárodného festivalu "Mare Adriatico". Festivalu sa zúčastnilo 19 súborov z rôznych krajín Európy, ale aj Mexika a celkovo na festivale účinkovalo takmer 800 tanečníkov.

Celý text >>


Lúčnica - 85. narodeniny prof.Nosáľa

23. 01. 2012

V dňoch 18. až 21.1.2012 sme sa zúčastnili série galapredstavení Lúčnice pri príležitosti 85. narodenín jej zakladateľa, prof. Štefana Nosáľa. Aj napriek únavným nácvikom a čakaniu v zákulisí mali deti veľký zážitok jednak z veľkolepej produkcie vo veľkej sále Istropolisu, režiséra Jana Ďurovčíka, ale aj mnohých profesionálnych tanečníkov, spevákov a hudobníkov, ktorých stretávali na javisku a v zákulisí.

Celý text >>


Náhodná fotka

Naše hudobné CD

Vypočujte si ukážky piesní, ktoré naspievali naše deti! Hudobné CD „Kremienok“ si môžete objednať na dobierku. Viac >>

Podporovateľ

erb BSK