Napísali o nás

Nadpis: Náš tip
Dátum: 30/03/1999
Zdroj: HD

Desať rokov plných výborných výkonov, vďačných divákov – to je Kremienok. Detský folklórny súbor od roku 1989 rozdáva radosť a krásu. Vystriedalo sa v ňom viac ako 100 bratislavských detí vo veku od 4 do 12 rokov. V súčasnosti v ňom účinkuje 70 detí.
V svojom programe zloženom z tanca, zo spevu a z hudby čerpá z rôznych oblastí Slovenska – z Važca, Liptova, Horehronia a Trenčína. Folkloristi absolvovali už takmer sto vystúpení a jedným z ich posledných úspechov je, že sa stali laureátmi Bratislavského kraja na XVI. ročníku Detského folklórneho festivalu Prešov ’97.

Nadpis: Bratislavské deti zo súboru Kremienok približujú publiku stredoslovenský folklór
Dátum: 31/03/1999
Zdroj: SME

BRATISLAVA (SME-r) – Premiérové predstavenie detského folklórneho súboru Kremienok z Bratislavy sa konalo v sobotu pri príležitosti desiateho výročia jeho založenia. Počas predstavenia mohli diváci vidieť napríklad jarný zvyk typický pre Važec – Omilienci, keď sa dievčatá vyobliekajú, chodia po dedine a niekoľkohlasne spievajú, ďalej chlapčenské odzemkové tance s palicami, predvianočné čarovačky, keď chcú dievčatá rôznymi čarami zistiť, aké je meno mládenca, za ktorého sa raz vydajú, a ukážky typických temperamentných tancov.

Nadpis: Desať rokov Kremienka VÝROČIE
Dátum: 22/04/1999
Zdroj: Národná obroda

Detský folklórny súbor (DFS) Kremienok vznikol v roku 1989. Pôsobí pri Centre voľného času na Štefánikovej ulici v Bratislave a od svojho vzniku sa v ňom vystriedalo viac ako sto bratislavských detí vo veku od 4 do 12 rokov. V súčasnosti v súbore účinkuje 70 detí. Vo svojom programe zloženom z tanca, spevu a hudby čerpá z rôznych oblastí Slovenska – Važca, Liptova, Horehronia a Trenčína. Na predstaveniach súbor sprevádza ľudová hudba Jarabina. Choreografka a zároveň umelecká vedúca Katarína Baginová sa pri tvorbe choreografií necháva inšpirovať hlavne konkrétnymi typmi detí na ktoré prispôsobí jednotlivé textové zápletky, alebo tanečné či spevácke sóla. Súbor absolvoval už takmer sto vystúpení a jedným z posledných úspechov je, že sa stal leureátom bratislavského kraja na XVI. ročníku Detského folklórneho festivalu Prešov ’97.
Katarína Hojová, Bratislava

Nadpis: Deň otvorených dverí vo Volkswagene
Dátum: 06/07/1999
Zdroj: Národná obroda

...Deň otvorených dverí charakterizoval bohatý kultúrny program, ktorý na tribúne otvorila moderátorka Petra Bernasovská. K atrakciám patrilo vystúpenie detí z folklórneho súboru Kremienok, moderátor televízneho programu Kakao – Martin Vanek a detský spevák Martin Madej. Na záver krv v žilách rozprúdila skupina moderného tanca...
Martina Matejová, Bratislava

Nadpis: Mikulášske stretnutie mnohodetných rodín
Dátum: 06/12/2002
Zdroj: SME

Rodičia so štyrmi a viacerými deťmi sú pozvaní na Mikulášske stretnutie mnohodetných rodín, ktoré pripravila Nadácia Help a Univerzitné pastoračné centrum. Mikulášsky program s darčekmi a s vystúpením detského folklórneho súboru Kremienok aj samotných detí z mnohodetných rodín sa začne v nedeľu o 14.00 v centre na Starých gruntoch 36.
SME

Nadpis: Benefičný koncert na podporu Fóra života
Dátum: 16/11/2002
Zdroj: SME

Benefičný koncert sa uskutoční dňa zajtra o 17.00 h v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Koncert pripomína výročie vyhlásenia Dohovoru o právach dieťaťa, ktorý bol vyhlásený Valným zhromaždením OSN 20. novembra 1989. Výťažok z koncertu je určený na podporu azylových domov pre matky s deťmi. Účasť prisľúbili Juraj Bartoš, Juraj Griglák, Bratislavský chlapčenský zbor, Ján Babjak, folklórny súbor Kremienok, Jozef Šimonovič a ďalší.
SME

Náhodná fotka

Naše hudobné CD

Vypočujte si ukážky piesní, ktoré naspievali naše deti! Hudobné CD „Kremienok“ si môžete objednať na dobierku. Viac >>

Podporovateľ

erb BSK